7. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — ZAPOWIEDŹ AKCJI CROWDFUNDINGOWEJ

Dodano 21.5.2021

Drodzy Widzowie, z dużym zawodem przyjęliśmy decyzję Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego o odrzuceniu naszego odwołania w programie Promocja czytelnictwa. Tym bardziej, że towarzyszyły jej również niepomyślne dla nas wyniki w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dlatego, podobnie jak w 2019 roku, zamierzamy przygotować akcję crowdfundingową, w której każda osoba wspierająca Festiwal będzie mogła wybrać dla siebie oryginalne nagrody i upominki. 

Mamy nadzieję, że dzięki tej wzajemności, a także wsparciu lokalnych Partnerów i Sponsorów, po raz kolejny spotkamy się w Gorlicach, literackiej stolicy malowniczego Beskidu Niskiego. Dysponujemy środkami, które zostały zabezpieczone w planie finansowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach — na ten moment jest to  20 000 zł. Swoje wsparcie zaoferowało też Czeskie Centrum, które będzie w tym roku jednym z Partnerów Festiwalu. 

Projekt crowdfundingowy planujemy rozpocząć 1 czerwca, a w momencie jego ogłoszenia przedstawimy też Wam pierwszą listę zaproszonych autorów i autorek. Mamy nadzieję, że pomimo tych przeciwności oraz ciągle niepewnej sytuacji związanej ze skutkami epidemii Covid-19 uda nam się spotkać w Gorlicach.

Festiwal zamierzamy zrealizować w formule hybrydowej, czyli łączącej niebiletowane spotkania odbywające się stacjonarnie (z udziałem widzów) z bezpłatnymi transmisjami online, które w roku ubiegłym cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

7. Festiwal im. Zygmunta Haupta mamy nadzieję zorganizować w terminie 22–26 września 2021 r. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU, YOUTUBIE i INSTAGRAMIE

Foto © Jacenty Spyra, fotogorlice.pl

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL | PROJEKT I REALIZACJA: ALICJA SAWICKA