SŁOWO, OBRAZ, DŹWIĘK

Dodano 19.9.2019

Jak co roku w festiwalowym programie nie mogło zabraknąć wydarzeń z obszarów pozaliterackich. Tym razem zachęcamy do podziwiania piękna Beskidu Niskiego uwiecznionego na fotografiach Jacka Kosiby, wsłuchania się w prozę Haupta czytaną przez Roberta Więckiewicza oraz wybrania się w muzyczną podróż wraz z zespołem HuRaban.

W środowy wieczór (25 września) wnętrza restauracji Kardamon wypełnią dźwięki muzyki świata wykonywanej przez zespół HURABAN. Hanna Włodarczyk (gitara), Fabiana Raban (kontrabas, skrzypce, darbuka, garnki kuchenne, flety, kamancha, bębny obręczowe) i Monika Zapaśnik (wokal, bęben) zaprezentują utwory z albumów Owcze Źródło oraz Czy to chrząszcz, będące efektem fuzji brzmień bałkańskich, polskich, żydowskich i latynoskich w autorskich aranżacjach. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Podobnie jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji Festiwalu i w tym roku proza Zygmunta Haupta wybrzmi ze sceny Gorlickiego Centrum Kultury. W niedzielę (29 września) o godz. 20:00 zapraszamy na SPOTKANIE Z ZYGMUNTEM HAUPTEM, w trakcie którego opowiadania autora Baskijskiego diabła zinterpretuje ROBERT WIĘCKIEWICZ — wybitny aktor filmowy i teatralny, odtwórca głównych ról w filmach Agnieszki Holland, Wojciecha Smarzowskiego i Andrzeja Wajdy, za swoje kreacje wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, miłośnik pisarstwa Zygmunta Haupta.

Odwiedziny w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach to nie tylko okazja, by uczestniczyć w spotkaniach autorskich i tematycznych, ale także sposobność, by zapoznać się z twórczością JACKA KOSIBY — pochodzącego z okolic Gorlic fotografa, miłośnika przyrody i regionu. NIESAMOWITOŚCI BESKIDU NISKIEGO to wystawa, na którą złożyło się kilkadziesiąt fotografii ukazujących niezwykłość krajobrazu Beskidu Niskiego oraz zachęcających do bliższego poznania Łemkowszczyzny. Zdjęcia będzie można podziwiać przez cały czas trwania Festiwalu.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbywa się w dniach 25–29 września 2019 roku. W zakładce PROGRAM można się zapoznać ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL | PROJEKT I REALIZACJA: ALICJA SAWICKA