PLANUJEMY FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA 2020

Dodano 22.1.2020

Styczeń to dobry moment, by zaprosić na kolejną odsłonę gorlickiego święta literatury. 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta jest planowany na termin 23–27 września 2020. 

Festiwal, któremu patronuje wybitny pisarz Zygmunt Haupt, to święto literatury, poświęcone jemu i innym nieżyjącym już, często zapomnianym pisarkom i pisarzom, ważnym dla polskiej i europejskiej kultury, a także literaturze współczesnej, temu, co rodzi się na naszych oczach i wydaje się nam najciekawsze.

Program festiwalu obejmuje szereg spotkań autorskich z pisarzami i pisarkami (proza, poezja, non-fiction), których twórczość bliska jest kierunkowi wyznaczonemu przez patrona wydarzenia. Zapraszamy autorów szeroko znanych i niszowych; laureatów najważniejszych nagród w dziedzinie literatury i debiutantów. Zwracamy uwagę na wartościowe nowości wydawnicze, ale sięgamy też po pozycje opublikowane kilka lat temu.

Zeszłoroczna edycja odbyła w dużej mierze dzięki Waszemu wsparciu, przekazanemu nam w ramach kampanii crowdfundingowej. Jak będzie w tym roku? Jeszcze nie wiemy. Mamy zagwarantowane wsparcie Miasta Gorlice  w wysokości dwudziestu tysięcy złotych w ramach dotacji dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela. Złożyliśmy wniosek w konkursie MKiDN (program Promocja czytelnictwa), weźmiemy także udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego. Od wyników tych konkursów uzależniamy decyzję o ponownej realizacji zbiórki społecznościowej.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

Foto © Magda Skrzeczkowska

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL | PROJEKT I REALIZACJA: ALICJA SAWICKA