6. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — ZAPOWIEDŹ PROGRAMU

Dodano 13.8.2020

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu im. Zygmunta Haupta, że także w tym roku będziemy mogli spotkać się w Gorlicach (już po raz szósty!), by rozmawiać o literaturze — tej całkiem nowej i tej zawsze aktualnej — a to wszystko w literackim i duchowym krajobrazie wyznaczonym przez twórczość patrona Festiwalu. Zapraszamy do Gorlic w terminie 23–27 września 2020. 

Szczegółowy program opublikujemy do końca sierpnia, natomiast już dziś zapraszamy serdecznie do zarezerwowania terminu w kalendarzu.

Gośćmi SPOTKAŃ AUTORSKICH będą: Waldemar Bawołek (Pomarli, Wydawnictwo Czarne), Piotr Marecki (Polska przydrożna, Wydawnictwo Czarne), Maciek Bielawski (Doktor Bianko i inne opowiadania, Książkowe Klimaty), Mikołaj Łoziński (Stramer, Wydawnictwo Literackie), Mira Marcinów (Bez matek, Wydawnictwo Czarne), Zyta Rudzka (Krótka wymiana ognia, W.A.B.), Olga Hund (Psy ras drobnych, Ha!Art), Dominika Słowik (Zimowla, Wydawnictwo Znak), Andrzej Niewiadomski (Podwójna kosa, Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN), Adam Kaczanowski (Zabawne i zbawienne, Biuro Literackie), Małgorzata Lebda (Sprawy ziemi, WBPiCAK), Ryszard Koziołek (Wiele tytułów, Wydawnictwo Czarne), Mariusz Szczygieł (Osobisty przewodnik po Pradze, Dowody na Istnienie), Agnieszka Pajączkowska (Wędrowny zakład fotograficzny, Wydawnictwo Czarne), Kalina Błażejowska (Uparte serce. Biografia Poświatowskiej, Wydawnictwo Znak), Urszula Zajączkowska (Patyki, badyle, Wydawnictwo Marginesy).

Tradycyjnie w programie także SPOTKANIA TEMATYCZNE. O twórczości Zygmunta Haupta opowiedzą Andrzej Niewiadomski i Paweł Panas. Opowiadania Kornela Filipowicza przybliżą Wojciech Bonowicz i Justyna Sobolewska. Spotkanie przyrodnicze przygotujemy w tym roku wspólnie z Adamem Wajrakiem.

Na koniec wisienka na festiwalowym torcie, którego nie byłoby bez CZYTANIA opowiadań Zygmunta Haupta, które tym razem usłyszymy w interpretacji Andrzeja Grabowskiego.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa widzom Festiwalu i zachowanie reżimu sanitarnego wszystkie tegoroczne wydarzenia będą się odbywać w dużych salach Gorlickiego Centrum Kultury.

Organizatorami 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miasto Gorlice, Gorlickie Centrum Kultury, Wydawnictwo Czarne. 

Festiwal odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Banku Spółdzielczego w Gorlicach.

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbywa się w dniach 23–27 września 2020 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

Foto © Magda Skrzeczkowska

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL