ZAPOWIEDŹ PROJEKTU CROWDFUNDINGOWEGO

Dodano 26.4.2019

W trudnym czasie szukamy nowych rozwiązań. Chcemy poinformować wszystkich przyjaciół i widzów Festiwalu im. Zygmunta Haupta, że pomimo decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczną edycję Festiwalu nadal planujemy jego realizację.

W tej chwili budżet 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta to 20 000 zł (Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach — Urząd Miejski w Gorlicach; wysokość tej kwoty jest utrzymana na poziomie minionych lat), a także wsparcie finansowe naszych partnerów, z którymi finalizujemy ustalenia. Aktualnie zgromadzone środki finansowe nie pozwolą nam jednak zrealizować czterodniowego wydarzenia, na które składa się ponad 20 wydarzeń literackich i towarzyszących.

Jednocześnie wiemy, że Festiwal ma szerokie grono przyjaciół oraz widzów, którzy już dziś zarezerwowali sobie czas, by wziąć w nim udział. Widzów, dla których możliwość uczestnictwa w gorlickim wydarzeniu jest świetną okazją do spotkania z literaturą i sztuką. Przyjaciół, którym bliska jest twórczość Zygmunta Haupta, największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy.

Dlatego pracujemy nad przygotowaniem projektu crowdfundingowego (przy wsparciu miłośników literatury), dzięki któremu sfinansujemy tegoroczny Festiwal. Zbiórkę planujemy rozpocząć w połowie maja. Więcej informacji podamy wkrótce. Tymczasem życzymy Wam dobrej majówki. Będziemy wdzięczni za udostępnianie i dzielenie się tą informacją.

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w dniach 26–29 września 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL | PROJEKT I REALIZACJA: ALICJA SAWICKA