5. FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA — WSPIERAM TO!

Dodano 23.5.2019

Właśnie rozpoczęła się kampania crowdfundingowa, którą prowadzimy przez portal wspieram.to. Na wszystkich, którzy wesprą nasz projekt czekają atrakcyjne nagrody. Zrealizuj z nami pierwszy, mały jubileusz Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Bezpośredni link do kampanii: www.wspieram.to/5festiwalhaupta.

DLACZEGO TO ROBIMY?

W trudnym czasie szukamy nowych rozwiązań. Pomimo decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o nieprzyznaniu dotacji na tegoroczny Festiwal nadal planujemy jego realizację. Pomóż nam zorganizować 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami.

JAKI MAMY CEL?

W tej chwili, m.in. dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Gorlicach, mamy zabezpieczone ok. 50% kwoty potrzebnej do zrealizowania Festiwalu w minimalnym wymiarze. Wspierając nasz projekt, umożliwisz realizację 4-dniowego festiwalu literackiego. A co, jeśli zbierzemy więcej? Pierwsza edycja gorlickiego święta literatury (2015) — dzięki wysokiej dotacji otrzymanej od MKiDN — trwała aż dziesięć dni. Każda dodatkowa kwota pozwoli nam więc rozszerzyć zakres programowy i merytoryczny Festiwalu o kolejne dni — po prostu go wydłużymy.

CZYM JEST KAMPANIA CROWDFUNDINGOWA?

Kampania crowdfundingowa, czyli finansowanie społecznościowe, jest metodą pozyskiwania funduszy na realizację projektów dzięki wsparciu jego odbiorców, widzów i przyjaciół. Każda osoba wspomagająca nasz projekt może liczyć na naszą wdzięczność oraz nagrody. Ich szczegółowa lista oraz dokładny opis projektu są dostępne pod linkiem www.wspieram.to/5festiwalhaupta.

JAKIE ZAPLANOWALIŚMY NAGRODY?

Niezależnie od tego, jaką kwotą zdecydujesz się wesprzeć Festiwal, możesz wybrać coś najlepszego dla siebie z długiej listy naszych nagród. Powstała ona w dużej mierze dzięki wsparciu przyjaciół Festiwalu, którzy zdecydowali się przekazać na rzecz tego projektu swój czas lub efekty swojej pracy. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli.

Nagrody dzielą się na kategorie:

NAGRODY FESTIWALOWE, NIELIMITOWANE — to m.in. gadżety festiwalowe (pocztówka, plakat, torba i notes). Tu znajdziesz także ciekawy „Pakiet podróżnika” zawierający subiektywne rekomendacje lokalnych atrakcji. Tego z pewnością nie znajdziesz w przewodnikach turystycznych!

NAGRODY IDEALNE DLA CZYTELNIKÓW, LIMITOWANE — te nagrody realizujemy dzięki Wydawnictwu Czarne, które przekazało nam swoje gadżety upominkowe oraz zestawy książkowe. Dla zaczytanych!

NAGRODY ZWIĄZANE Z GORLICAMI, LIMITOWANE — tutaj znajdziesz spacer historycznymi ulicami Gorlic, kosz lokalnych specjałów oraz łemkowską biżuterię. Dla koneserów i miłośników tradycji!

NAGRODY OD PRZYJACIÓŁ FESTIWALU, LIMITOWANE — długa lista prac artystycznych podarowanych przez Magdę Skrzeczkowską, Krzysztofa Środę, Nataszę Goerke, Andrzeja Stasiuka, Ziemowita Szczerka i Alinę Zachariasz-Kuciakowską: ilustracje, rysunki, grafiki, fotografie. Jeżeli chciałbyś otrzymać fotografię, która znalazła się na okładce książki Podróże do Armenii i innych krajów, jeden jedyny egzemplarz rysunku o tajemniczym tytule Andrzej w Hiluxie albo zobaczyć, co Andrzej Stasiuk widział podczas podróży do Mongolii, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami!

NAGRODY SPECJALNE, LIMITOWANE — tutaj znajdują się pakiety, takie jak: „Ważny Widz Festiwalu”, „Super Widz Festiwalu”, „Mecenas Festiwalu”. Zarezerwujemy dla Ciebie miejsce na widowni albo miejsce w hotelu, możemy też zareklamować Twoją firmę. W tej kategorii znajdziesz również kolekcjonerski portret Zygmunta Haupta, możliwość udziału w warsztatach reporterskich podczas Festiwalu, spaceru z Moniką Sznajderman albo przejażdżki z Andrzejem Stasiukiem po opustoszałych dolinach Beskidu Niskiego.

TERMIN REALIZACJI

Nasza kampania rozpoczęła się 22 maja i potrwa do 5 lipca. W tym czasie musimy zebrać pieniądze na realizację Festiwalu. Dlatego będziemy również wdzięczni za udostępnianie naszych komunikatów oraz zachęcanie innych do wspierania Festiwalu. Za wszelkie zaangażowanie już teraz serdecznie dziękujemy!

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się w dniach 26–29 września 2019 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.

© FESTIWAL IM. ZYGMUNTA HAUPTA | ZYGMUNT HAUPT FESTIVAL | PROJEKT I REALIZACJA: ALICJA SAWICKA